JARNÍ RODINNÁ VÝPRAVA

Kapr se nechal zlákat na Two Tone Oliheň&Chobotnice v pastě stejné příchutě., Zdroj: UFO Fishing

Jakmile má člověk rodinu, tak je to s časem stráveným na rybách složitější a složitější. Nicméně jsou revíry, kam se nechá přesvědčit drahou polovičku a to ještě v době, kdy je v noci zima a celé dny prší. 

Já jsem jel poprvé v životě na jezero Dělouš a to jen proto, že zde byl k dispozici mobilhaim, kam jsem mohl schovat jak sebe, tak ale hlavně drahou polovičku a roční dceru. Místo jsem rezervoval na podzim s myšlenkou, že ob místo se nachází velká mělčina a ryby by se zde měly zdržovat v období tření.

Byť byl začátek května, tak studená fronta nevěstila nic dobrého. A to jak pro ryby, tak i pro moje holky. 

Nicméně to jsem teď moc neřešil svítilo sluníčko a měl jsem před sebou týden u vody.

Po příjezdu, kdy jsem byl natěšen, že jsem konečně u vody, byť soukromé mě krapet zchladil pohled mojí ženy Káči ,která z "uklizeného" mobilhaimu nebyla zrovna nadšená a při pohledu dovnitř jsem jí musel dát za pravdu i já. Prostě zašlá špína, která nebyla z týdne před tím,ale z měsíců před tím...To mě trochu štvalo,ale co, to zvládneme.

Hned po příjezdu jsem udělal rychlý záběr a říkal jsem si že to bude super týden u vody. Měl jsem v plánu krmit opravdu drobně do doby než mi začnou chodit pravidelné záběry. Voda na hladině měla okolo 14-15°C, ale první záběr mi přišel ze 7m, kde byla voda určitě okolo 10°c možná i chladnější.  Po této 12kg rybě jsem dokrmil ještě střídmě a vzhledem k tomu, že jsem byl následně den a půl bez potahu jsem udělal nejspíše dobře, protože nasypat hodně krmení do vody by znamenalo, že si zabiju jedinou kloudnou hranu před sebou. 

Skoro den a půl jsem bez potahu, i přes to ,že jsem pruty rozmístil jak do totální mělčiny až po 10m hloubku. Zvedá se silný vítr a předpověď hlásí ochlazení o více jak 15°C což především z jara nevěstí nic dobrého.

Ráno tesně před ochlazením mám brutální jízdu a rybu zastavují až po cca 150m. Vím, že se jedná o velkou rybu. Ještě byla tma a za svitu čelovky vidím, že mám na prutě šupíka určitě přes 20cet. Po parádním souboji podebírám kapra a v duchu si říkám, že musí mít přes 25kg. Po zvážení se sám sobě směju, jak mám po zimě fakt blbej odhad. Kapr má 20,65 při délce 98cm,ale přes to jsem rád, že mám svého 11. kapra v životě přes 20kg. Sice začínám druhou dekádu prvním na soukromce, ale utěšuji se tím, že i to muselo někdy přijít :-) Kapr se nechal zlákat na Two Tone Oliheň&Chobotnice v pastě stejné příchutě.

Už při zdolávání jsem slyšel, jak kapři ( fakt velcí ) skákali na druhé straně jezera. Během dalších 3 hodin se počasí zkazilo a předpověžená studená fronta je tu. Což zapříčinilo, že ryby odjeli z mnělké části jezera do hluboké. Po dobu 4 dní pršelo a fouka opravdu ledový vítr. Na sonaru jsem neměl ani cejna a to nevěstilo nic dobrého. Až na konci výravy se počasí umoudřilo a ledový vítr se utěšil. Následně jsem viděl první kruhy od ryb byť stovky metrů od mého místa,ale během dlšího dne jsem udělal 2 menší ryby.

I přes to všechno jsem si ryby užil a byl jsem rád za čas strávený s rodinou.

Né všechny výpravy jsou o desítkách záběrů a to i na soukromáči, kde je ryb hromada.

Ať se Vám daří u vody a hlavně si užíjte čas v přírodě.

Kapr se nechal zlákat na Two Tone Oliheň&Chobotnice v pastě stejné příchutě.
Kapr se nechal zlákat na Two Tone Oliheň&Chobotnice v pastě stejné příchutě., Zdroj: UFO Fishing