O nás

Standa Knotek
Leoš Silný

Šupiny.cz založili dva rybáři – Standa a Leoš. Co oba dva milujeme a je naší vášní, je chytání ryb a čas strávený u vody. 

Naše páteční porady u řeky jsou v našem okolí už hodně známé a kamarádi a přátelé nás vždy na našem facebookovém profilu každé dopoledne v pátek sledují a po očku závidí, cože to ti kluci zase chytí. Pro nás jsou rybářské pátky a všechny momenty u vody, řeky nebo rybníka chvílí pohody. Ať už u řeky máme nahozeno a políčeno na štiku nebo candáta. Na feederu červa na cejna, lína nebo kapříka. Nebo jsme s kamarády na rybářské výpravě na Orlíku na týden na kaprech.

Rádi k řece chodíme nalehko, ale umíme i výpravy na Orlík a Slapy s vybavením jako invazní armáda :)

Postupně se naše šupiňácká parta rozrostla o naše kamarády rybáře od vody a tak pravidelně jezdíme po celý na skvělé rybačky. Je paráda, že množství podobných rybářů, kteří se cítí u vody stejně dobře jako my, stále roste a naše řady šupiňáků se pořád rozrůstají.

Poznáte nás podle našeho šupiňáckého trička a podle toho, jak se u vody chováme (podle našeho šupiňáckého desatera). Nosit šupiňácké tričko je pro nás výzvou. Závazkem vůči přírodě a rybám. Když ho máme na sobě, snažíme se pomáhat ostatním rybářům, lidem a přírodě.

Budeme moc rádi, když se k nám přidáte i vy a podělíte se s námi o vaše zážitky z ryb, své krásné úlovky a zážitky. Buďme si všichni inspirací a šupiňáckou partou.

Standa a LeošNaše desatero

  1. Chráním přírodu nejen na rybách. Uklidím po sobě na rybách a v případě potřeby i po jiných rybářích / lidech. Jsem přírodě vděčný, že mohu být její součástí.
  2. K ostatním rybářům se chovám kamarádsky a pomáhám jim (např. při zdolávání ryby, focení, kempování nebo výběru lovného místa).
  3. Ulovenou rybu netrápím, chovám se k ní šetrně a s respektem. 
  4. Rybu od vody odnáším jen pro svou potřebu a zabiji jí s úctou. Ctím právo ostatních rybářů vzít si od vody rybu pro svou potřebu, tak i ctím způsob lovu „Chyť a pusť“. Nevyhraňuji se.
  5. Ryby nad 70cm pouštím. Tak velká ryba si zaslouží žít, není pro mě na talíř.
  6. Nesednu si vědomě na lovné místo, které si rozkrmil někdo jiný.
  7. Nebudu závidět jinému rybářovi úspěch (ten můj příjde zase jindy).
  8. Politika a negativní drby k vodě nepatří (u vody politiku neřeším).
  9. Ctím rybářský řád (i když s ním nemusím v plném znění souhlasit).
  10. Jsem hrdý, že jsem rybář.